سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : اجازه ندهيد آتش ديگري بر جان و دل مردم ايران بزند
جمعه، 22 دی 1396 - 09:30 کد خبر:68149
فاطمه معتمدآريا با اشاره به حادثه‌اي كه براي كشتي و خدمه ايراني آن رخ داده است، از مسئولان كشور درخواست كرد كه اجازه ندهند فاجعه‌اي ديگر، آتش ديگري بر جان و دل مردم ايران بزند.


به گزارش تيتربرتر - اين‌ بازيگر كه سفير مهر جامعه دريانوردان ايران است، در پي برخورد يك نفتكش ايراني و يك كشتي چيني كه باعث حريق نفتكش و مفقود شدن ۳۰ خدمه آن شده است، ياداشتي را دراين باره نوشته و در اختيار ايسنا قرار داد.
معتمدآريا در نوشتار خود اظهار كرده است: «حدود يك هفته است كه دريانوردان از جان گذشته ايراني در ميان شعله‌هاي آتش محبوس شده‌اند؛ بعنوان سفير مهر جامعه دريانوردان ايراني همراه با خانواده نگران آنان از همه مسئولان مي‌خواهم كه اجازه ندهند فاجعه‌اي ديگر،آتش ديگري بر جان و دل مردم ايران بزند. اين زلزله نيست ، آتشي است كه براي فرو نشاندنش لحظه‌ها را بايد شمرد.
 
مردم شريف و داناي ما شايسته و نيازمند لبخند و شادي هستند. با نجات دريانوردان گرفتار در آتش شادي را به خانواده انان و همه مردم ايران باز گردانيد.»
 
اوايل هفته گذشته، نفتكش سانچي كه تحت مديريت شركت ملي نفتكش ايران بوده با يك‌كشتي باري چيني كه حامل غله از آمريكا به چين بود در حدود ۱۶۰ مايلي(۳۰۰ كيلومتري) سواحل نزديك شانگهاي برخورد كرد و دچار آتش سوزي شد.
 
اين نفتكش كه در پاناما به ثبت رسيده، از ايران به مقصد كره جنوبي در حركت بود و حامل ۱۳۶ هزار تن ميعانات بوده است.
در پي وقوع اين حادثه ۳۲ پرسنل ايراني كشتي مفقود شدند.