سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : ممنوعيت بلندمرتبه سازي در برخي از نقاط پايتخت
جمعه، 22 دی 1396 - 10:50 کد خبر:68144
معاون پارلماني شهردار تهران، از تلاش شهردار تهران براي بهره‌مندي از حمايت مجلس و دولت به منظور ترميم بافت‌هاي فرسوده پايتخت خبر داد.


به گزارش تيتربرتر -  داريوش قنبري با اشاره به موضوعاتي همچون احتمال بروز زلزله كه به تازگي در مردم تهران دلهره ايجاد كرده است، گفت: به تازگي برخي تحت عنوان كارشناس با اعلام بروز زلزله قريب الوقوع در پايتخت كه براي آن شدت ۷/۲ ريشتر نيز تعيين كرده‌ و ادعا مي‌كنند تا 3 ماه آينده اتفاق خواهد افتاد، اسباب نگراني مردم را فراهم كرده‌اند.
وي ادامه داد: بر اساس اظهارنظر صاحب نظران و متخصصان تاكنون در هيچ نقطه از جهان زلزله قابل پيش‌بيني نبوده است، بنابراين اين امر مبناي علمي ندارد، از سوي ديگر بررسي‌هاي صورت‌گرفته نشان داد كه هيچ رفتار غيرطبيعي در گسل‌هاي تهران مشاهده نشده است.
 
قنبري خاطرنشان كرد: البته احتمال زلزله در هر زمان و هر نقطه از كره زمين وجود دارد، ضمن اينكه به دليل وجود گسل‌هاي متعدد در تهران نمي‌توان احتمال بروز زلزله در اين شهر را منتفي دانست.
 
وي با يادآوري اينكه شهرداري تهران داراي يك ستاد مقابله با بحران است كه تعدادي از متخصصان ژاپني در آنجا حضور پيدا كرده و به اظهارنظر در مورد وضعيت گسل‌ها پرداختند كه در پي آن اماكن پرخطر شناسايي شدند، افزود: هم‌اكنون قرار بر اين شده كه تراكم‌فروشي در اين مناطق ممنوع شود و مجوز بلندمرتبه‌سازي در محدوده گسل‌ها صادر نشود و اين طرحي است كه به طور جدي در حال پيگيري است.
 
قنبري در بيان اقداماتي كه شهرداري در جهت تقويت مديريت بحران انجام داده است، تاكيد كرد: هم‌اكنون تدابير لازم براي مقابله با بحران در شهرداري تهران انديشيده شده است، كمااينكه براي كمك‌رساني استان‌هاي معين تعيين شده‌اند و يك سري اماكن خاص در ورودي‌هاي تهران در نظر گرفته شده است كه اگر اتفاقي افتاد كمك‌هاي اين استان‌ها در اين مناطق جمع شود و نحوه توزيع آن هم مشخص شده است.
 
وي با تاكيد بر اينكه بايد به فكر آينده تهران باشيم، بيان كرد:  تحكيم بناهاي در حال ساخت و ترميم بافت‌‎هاي فرسوده از مواردي است كه در دستوركار شهرداري قرار گرفته است، از سوي ديگر شهرداري بنا دارد تا بعد از اين با سختگيري بيشتر اقدام به صدور مجوز براي ساخت بناها كرده و بر روند ساخت و سازها نظارت جدي داشته باشد، همچنين مقاوم‌سازي ساختمان‌هاي موجود بايد مورد توجه قرار بگيرد.

معاون پارلماني شهردار تهران، تصريح كرد: شهردار تهران اقداماتي را در پي تعامل با برخي از نهادهاي حاكميتي در كشور انجام داده كه با استفاده از ظرفيت‌هاي ملي و همكاري مجلس و دولت براي ترميم بافت‌هاي فرسوده اقدام كنيم كه در پي آن با بروز هر گونه حادثه، خسارات احتمالي به حداقل برسد. 

 

منبع: خانه ملت