سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : ميزان مرگ‌ و مير بر اثر سرطان رو به كاهش است
جمعه، 22 دی 1396 - 15:30 کد خبر:68137
بر اساس آمار و ارقام به دست آمده از يك مطالعه، نرخ مرگ‌ و مير كودكان آمريكايي بر اثر ابتلا به سرطان از ابتداي سال 1991 تاكنون حدود 35 درصد و در بزرگسالان جوان اين كشور 25 درصد كاهش يافته است.


به گزارش تيتربرتر -  محققان تأكيد مي‌كنند با وجود اينكه ميزان مرگ‌ و مير بر اثر سرطان رو به كاهش است اما همچنان آمار ابتلاي افراد به انواع سرطان رو به افزايش است.
به گفته دانشمندان آمريكايي، سال گذشته 4 درمان جديد براي بيماري سرطان كشف شد كه هر 4 تاي آنها پس از تحقيقات بسيار تأييد شده است.
 
مرگ افراد در كشور آمريكا به علت بيماري سرطان با 35 درصد كاهش در كودكان و 25 درصد كاهش در بزرگسالان جوان نسبت به سال 1991 روبه‌‌رو بوده است؛ اين آمار نشان مي‌دهد، 2 ميليون و 100 هزار فرد مبتلا به سرطان از مرگ نجات يافته‌اند اما همچنان درگير اين بيماري هستند.
 
بر اساس گزارش جديد انجمن بهداشت و درمان آمريكا (AACH)، تعداد افرادي كه مبتلا به سرطان هستند از يك ميليون و 700 هزار نفر به 2 ميليون و صد هزار نفر تا 13 سال‌ آينده خواهد رسيد.
 
با وجود اينكه مرگ بر اثر سرطان كاهش يافته است، اما گزارش‌هاي موجود حكايت از مرگ سالانه 600 هزار نفر در اثر ابتلا به سرطان دارد؛ ضمن اينكه اين آمار تنها مختص كشور آمريكاست.
 
اين گزارش تأكيد مي‌كند: «علي رغم پيشرفت‌هاي قابل توجهي كه براي درماني يا جلوگيري از پيشرفت بسياري از بيماري‌ها صورت گرفته است اما همچنان نياز براي ادامه تحقيقات مؤثر وجود دارد».
 
در سال‌هاي اخير ميزان ابتلاي برخي از مرگ‌بارترين گونه‌هاي سرطان مانند پانكراس، كبد و سرطان مغز با هيچ كاهشي روبه‌رو نبوده است.
 
محققان مي‌گويند: «سرطان ممكن است براي هر كسي اتفاق افتد؛ سن، جنسيت، نژاد، قوميت، طبقه اجتماعي، اقتصادي يا وابستگي سياسي هيچ كس را از اين بيماري ويرانگر در امان نگه نمي‌دارد».
 
شواهد نشان داده است، مردان سياه‌پوست دو برابر بيشتر در معرض سرطان پروستات قرار دارند؛ در سال 2015 هزينه مراقبت‌هاي پزشكي مرتبط با سرطان حدود 87 ميليارد و 600 ميليون دلار بوده است.