سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : معرفي پرفروش ترين خودروي تمام برقي در جهان
جمعه، 22 دی 1396 - 14:30 کد خبر:68133
طبق گزارش هاي منتشر شده ، خودروي نيسان ليف (Nissan LEAF) با فروش ۳۰۰ هزار دستگاه در رتبه نخست پر فروش ترين خودروي تمام برقي و الكتريكي در جهان جاي گرفت.


به گزارش تيتربرتر به نقل از وب سايت insideevs ، بسياري از كشورهاي جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگي هوا و كاهش ميزان انتشار آلاينده ها و گازهاي گلخانه اي و حفظ بيشتر محيط زيست، خودروهاي تمام الكتريكي و برقي را به توليد انبوه برسانند.
جديدترين گزارش هاي منتشر شده در تاريخ ۸ ژانويه ۲۰۱۸ حاكي از آن است كه خودروساز ژاپني نيسان در صدر موفق ترين سازنده خودروهاي تمام برقي و الكتريكي از نظر ميزان فروش در جهان قرار گرفته است.
 
به عبارتي ديگر، نيسان ليف با به فروش رساندن ۳۰۰ هزار دستگاه خودروي تمام برقي در جهان تاكنون، توانسته است رتبه نخست پرفروش ترين خودروي تمام الكتريكي در جهان را به خود اختصاص دهد و از رقباي خود سبقت بگيرد.
 
بر اساس اين آمار، بيشترين ميزان فروش نيسان ليف در كشور ايالات متحده آمريكا به ثبت رسيده است، به گونه اي كه تعداد ۱۱۴ هزار و ۸۲۷ دستگاه آن در ايالات متحده آمريكا، حدود ۹۰ هزار دستگاه در ژاپن و بالغ بر ۹۵ هزار دستگاه از اين خودرو نيز در ساير نقاط جهان ( بويژه در اروپا ) به فروش رسيده است.
 
شركت خودروسازي نيسان ژاپن در ماه اكتبر سال ۲۰۱۷ ميلادي از نسل جديد اين خودروي تمام برقي رونمايي كرد كه قرار است فروش و عرضه آن در ايالات متحده آمريكا و كشورهاي اروپايي از ماههاي ژانويه و فوريه سال جاري ميلادي ۲۰۱۸ آغاز شود.
 
دانيل شيلاسي – معاون اجرايي شركت نيسان – در اين خصوص خاطر نشان كرده است:" اين اعداد و ارقام نشانه بارزي است از اينكه نيسان در عرصه صنعت طراحي و توليد خودروهاي تمام برقي و همچنين حفظ محيط زيست و كاهش آلودگي هوا پيشگام و پيشتاز بوده است و به اهداف خود در اين راستا با موفقيت دست يافته است ".
 
افزايش روزافزون خودروهاي برقي و محبوبيت استفاده بيشتر از اين خودروهاي پاك، موجب شده است شركت هاي خودروسازي در سراسر جهان به رقابتي تنگاتنگ پرداخته و هر يك از برنامه هاي خود براي طراحي و توليد خودروهايي بهتر و با توان پيمايش بيشتر رونمايي كنند.
 
دولتهاي بسياري همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانيا، يونان، مكزيك، چين و هند از جمله پيشگاماني هستند كه قصد دارند به منظور جلوگيري از آلودگي هوا، حفظ محيط زيست و كاهش دماي كره زمين، توليد و فروش خودروهاي بنزيني و ديزلي را تا دهه ۲۰۳۰ و نهايتا تا دهه ۲۰۴۰ ميلادي (حدودا دو دهه آينده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.