سايت خبري تحليلي تيتربرتر | اخبار ايران و جهان | titrebartar.ir : تعديل قيمت در بازار مسكن با پرداخت تسهيلات
جمعه، 22 دی 1396 - 06:37 کد خبر:68121
رئيس كميسيون تخصصي املاك كشوري با بيان اينكه ورود ساير بانك‌ها به حوزه پرداخت تسهيلات مسكن مي‌تواند در افزايش تعداد تسهيلات مؤثر باشد ،گفت: در فاز اول پرداخت اين تسهيلات مي توانيم به تعديل شدن قيمت‌ها در بازار مسكن نزديك‌تر شويم.


به گزارش تيتربرتر -  حسام عقبايي در ادامه افزود: در فاز دوم پرداخت تسهيلات بايد به حوزه كيفيت، افزايش مدت زمان بازپرداخت تسهيلات، كاهش نرخ سود بانكي و افزايش ميزان تسهيلات نزديك‌تر شويم.
عقبايي با بيان اينكه شوراي پول و اعتبار ،بانك مركزي و دولت بايد در خصوص افزايش توان قدرت خريد مردم اقدامات لازم را انجام دهند، گفت: دولت بايد در گام‌هاي بعدي براي خانه‌هايي كه خارج از طرح دريافت تسهيلات هستند اقدامات لازم را انجام دهد تا توازن در عرضه و  تقاضا ايجاد شود.
 
رئيس كميسيون تخصصي املاك كشوري تصريح كرد: ورود ساير بانك‌ها در پرداخت تسهيلات مي‌تواند هم از نظر كمي و هم از نظر كيفي در رونق بازار مسكن مؤثر باشد و ناتوانايي بانك مسكن در تأمين منابع مالي را پوشش دهد.
 
وي توضيح داد: هم اكنون اصولي‌ترين راه براي رونق بازار مسكن ،پرداخت تسهيلات به سازندگان واحد‌هاي مسكوني است زيرا در شرايط فعلي 90 درصد از ساخت و ساز‌ها به شكل بومي‌سازي صورت مي گيرد.

عقبايي در پايان گفت: صنعتي‌سازي صورت گرفته به بدترين شيوه ممكن در كشور،  با پرداخت تسهيلات به سازندگان  اصلاح مي شود. 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران