سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : مرجان محتشم از دلايل غيبت چندين ساله‌اش گفت
جمعه، 22 دی 1396 - 06:25 کد خبر:68118
مهران مديري شب گذشته، با مرجان محتشم به گفتگو پرداخت و از او درباره دلايل غيبت چندين ساله‌اش پرسيد.


به گزارش تيتربرتر مهران مديري شب گذشته با يادآوري اين سوال كه اگر در تهران زلزله بيايد، چه مي‌شود؛ برنامه دورهمي را آغاز كرد.
وي با اشاره به حضور بي فايده بعضي افراد در مناطق زلزده زده، از اهميت كمك‌رساني به زلزله‌زدگان گفت. سپس اولين بخش نمايشي با ايفاي نقش سروش جمشيدي و سحر ولدبيگي با موضوع زلزله به اجرا درآمد‌.
 
بازيگران بخش نمايشي به مشكلات زلزله‌زدگان و نبود كانكس براي مستاجران مناطق زلزله زده اشاره كردند و پس از آن كارگردان برنامه دورهمي درباره محتواي همايش‌ها و برنامه‌هاي به اجرا درآمده پس از زلزله، صحبت كرد.
 
مديري در ادامه برنامه، ميزبان مرجان محتشم بازيگر مجموعه تلويزيوني «پس از باران» شد و با او به گفتگو نشست.
 
اين بازيگر در همان ابتداي صحبت‌هايش درباره علت غيبت چندين ساله‌اش گفت: من از سال ۸۳ كه در برنامه «صندلي داغ» حضور پيدا كردم، ديگر مصاحبه نكردم. از ابتداي شروع كارم هم (سال ۷۳) تاكيدم بر كم كاري بود.  كلاً گزيده كاري را پيش گرفتم و خيلي شيفته حضور بي امان در قاب تلويزيون و پرده سينما نبودم. اينكه در تمام اين سال‌ها مصاحبه نكرده‌ام، به اين خاطر بود كه معتقدم وقتي حرف تازه‌ و تاثيرگذاري نداريم، بهتر است كه وقت ديگران را هدر ندهيم. 
 
وي افزود: هميشه تاكيدم بر اين بود كه كم كار كنم و اين را ثابت كردم. خدا را شاكرم كه از همان ابتداي فعاليت، مورد لطف مردم قرار گرفتم؛ اما همين اظهار لطف ها هم نتوانست آن گزيده كاري را از من بگيرد.
 
محتشم تصريح كرد: البته كه در اين سال‌ها دوران طلايي را براي كار هنري از دست دادم اما پشيمان نيستم.
 
وي درباره اتفاقات تلخ زندگي‌اش بيان كرد: دوست ندارم خاطر مردم را مكدر كنم؛ اما متاسفانه روزهاي پاياني سال ۹۱ پدرم و دو سال بعد برادرم و هشت ماه پيش مادرم را از دست دادم‌. همه اين اتفاقات تلخ باعث شد، مدت طولاني را كار نكنم.
 
بازيگر پس از باران، درباره حضور خود در شبكه هاي اجتماعي مجازي گفت: من اصلا صفحه‌اي در فضاي مجازي ندارم. كلا از اول در هيچ كدام از اين شبكه ها حضور پيدا نكردم. به جاي فضاي مجازي، به شدت كتاب مي‌خوانم. از مردم هم خواهش مي كنم، مقداري از اين فضاي كسالت بار و بيماري آور مجازي بيرون بيايند و زماني را براي كتاب خواندن بگذارند‌.
 
وي درباره فعاليتش در اين سالها اظهار كرد: من در اين سال‌ها مي‌نوشتم. چند تا رمان نوشتم كه حتي علي معلم عزيز نوشته‌هاي من را خواند و از من خواست آنها را چاپ كنم و يا به فيلمنامه تبديلشان كنم.
 
محتشم درباره شايعاتي كه اين سالها درباره او در فضاي مجازي منتشر شد، بيان كرد: متاسفانه در سال‌هايي كه نبودم، خيلي‌ها براي من شايعه ساختند و شنيدن آنها تا حدي من را ناراحت مي‌كرد؛ مي‌خواهم همين جا به مردم بگويم كه  اين صحبت‌هايي كه درباره من شنيده‌ايد دروغ است و باورشان نكنيد.
 
وي افزود: دلم مي‌خواهد از كساني كه در حق من و يا افرادي مانند من، چنين ظلمي مي‌كنند و دروغ مي‌گويند، بخواهم دست از اين كار بردارند. ما رعايت مي‌كنيم كه آبرويشان را نمي‌بريم و حرف نمي‌زنيم‌.
 
اين بازيگر در خصوص احتمال آغاز دوباره فعاليت هنري‌اش بيان كرد: هميشه گفتم من گزيده كار مي‌كنم و اين با جمله خداحافظي از حرفه ما فرق مي‌كند. چه بسا همكاراني هستند كه از بازيگري خداحافظي مي‌كنند و دوباره برمي‌گردند. من با كسي خداحافظي نكردم و اگر بگذارند كار مي‌كنم.
 
وي در پاسخ به سوال پاياني مديري در خصوص اهداي هديه به موزه دورهمي (با شوخي و خنده) گفت: فكر مي كنم بايد پس از سال ها كه به تلويزيون آمدم‌، يك هديه هم  بگيرم!
 
محتشم در پايان برنامه با پرسشي مديري را غافلگير كرد. او از مديري سوال معروف برنامه دورهمي را درباره عشق پرسيد و مديري در جواب گفت: اين سوال بارها از طرف مهمان‌هاي برنامه از من پرسيده شده‌. من ۱۸ بار عاشق شدم و يك بار هم كه از يك خانمي خوشم آمد، سيلي محكمي از برادرش خوردم.

وي در پايان يك نسخه از كتاب‌هاي قديمي پدر خود را موزه دورهمي اهدا كرد.