سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : در شرايط ركود اين بخش خصوصي بود كه به داد دولت رسيد
دوشنبه، 18 دی 1396 - 10:30 کد خبر:67880
رييس اتاق بازرگاني، معادن و كشاورزي تهران، گفت: با وجود ركود، كارخانه هاي بخش خصوصي توانستند براي جوانان اشتغال ايجاد كنند و به داد دولت برسند.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادي تيتربرتر "مسعود خوانساري" امروز (دوشنبه) در دومين دوره آيين اهداي نشان امين الضرب، اظهار داشت: امروزه با وجود ركود اقتصادي، كارخانه هاي بخش خصوصي براي جوانان ايراني كار آفريني كرده و اشتغال مي آفرينند، بيمه و ماليات به خزانه واريز مي كنند و ارز صادراتي به كشور وارد مي كنند.
وي افزود: بخش خصوصي با دسترنج خود و بدون سرمايه رانتي به خلق حماسه مشغول هستند و كارخانه‌هاي بخش خصوصي امروز بايد به نمايشگاهي براي تلاش و خلاقيت تبديل شود.
 
رييس اتاق تهران، تصريح كرد: مردم ايران، اميد و زندگي شرافتمندانه و جوانان ايراني الگو مي خواهند؛ اميد يعني كارآفريني توانسته با وجود تحريم ها به توليد كالا و خلق نشان تجاري بپردازند.
 
خوانساري تاكيد كرد: امروز چشم بخش خصوصي به دولتي است كه با آراي مردم و شعار بهبود فضاي كسب و كار، تدبير، خرد و رانت زدايي برآمده و درخواست داريم آحاد مسئولان و رسانه ها صداي رساي كارآفرينان باشند.
 
عضو شوراي شهر تهران در ادامه اين مراسم، نيز، گفت: منزل خاندان امين‌الضرب مركز رفت و آمد علماي دين، بزرگان سياست، بزرگان شعر و ادب بوده و همه گرد يك نفر كه در راس تجارت بوده، جمع مي‌شدند و اين ذات تجارت بود كه با همه زندگي و اجتماعي آميخته بود و مبناي توسعه و پيشرفت تجارت بود.
 
"احمد مسجد جامعي" افزود: در خانه امين‌الضرب كتابخانه‌اي وجود دارد كه نسخ نفيس خطي در آن قرار دارد و حتي برخي بزرگان در اين كتاب‌ها حواشي عالمانه‌اي نوشته‌اند و تجارت به فرهنگ و هنر و ايران و توسعه و پيشرفت توجه جدي داشت و براي همه اين ها فكر مي‌كرد و من خوشحالم كه نام اين تاجر بزرگ بر روي مراسم قدرداني از پيشكسوتان تجارت نهاده شده است. 
 
وي در پايان بيان كرد: اميدواريم از اين به بعد، اين مراسم، در خانه امين الضرب كه اعضاي اين خاندان با سختي آن را حفظ كرده اند، برگزار شود.
 
خبرنگار: زهرا رمضاني